Free CSS Navigation Menu Designs 1 at exploding-boy.com
H İ Z M E T L E R İ M İ Z Free Menu Designs - e-lusion.com
DAHA ÇOK SAĞLIKLI BİR HAYATA............................... Tel:+90(462)7217887....


4)DİŞETLERİ:Estetik diş hekimliğinde beyaz estetikle birlikte pembe(dişeti)estetiğide bir bütün olarak yapılmalıdır.

-Sağlıksız Dişetleri:Periodontal hastalık nedeniyle kanayan şiş ve ödemli diş etleri varsa bunlar derhal estetik girişimden evvel tedavi edilmeli.Altyapıyı çok sağlıklı tutmamız gerekir.Dişetleride altyapının bir parçasıdır.

                                                                                                                                    

      

        

-
Gummy smile:Bazı insanlar güldüklerinde dişetleri normalden çok fazla gözükür.Buda genç ve dinamik bir gülüşü olumsuz yönde etkilemektedir.Bu tür vakalarda dişeti manikürü diyebileceğimiz bir takım işlemlerle dişetleri bir miktar kısaltılır.Laserin dişhekimliğinde  en önemli kullanım alanlarından biri de  dişeti manikürüdür.

 

 

 

-Düşük (negatif gülme hattı):

Gülme hattı kadınlarda üst ön dişlerin uç kenarları alt dudağın eğimini takip ederken,erkeklerde daha düzdür.

-Dişler kadınlarda daha yuvarlak ve bombeliyken,erkeklerde daha düz ve köşelidir.Bazen  bu eğim ters tarafa  doğru  olur.Buna negatif gülme denir.

 - Dişeti çekilmesi: Dişeti çekilmesi sonucu bazı dişler çok uzun gözükebilir,kök yüzeyleri açığa çıkmıştır. Bu durumda öncelikle dişeti tedavisi yapılarak bu açıklıklar yumuşak doku greftleri ile kapatılmalıdır.


-Düzensiz dişeti kenarları: Dişleri gömlek yakası gibi saran dişetleri bazı dişlerde çok yukarda yada çok aşağıda olabilir (dişeti çekilmesi, sürme bozukluğu, diş kaybından doğan defektler vb) Bu tür diş etindeki seviye düzensizlikleri de basit bir şekilde ama estetik gülüşün kalitesini çok etkileyecek şekilde giderilir.Laserle yapılan bu işlemler çok daha  estetik  sonuçlar  vermektedir.

 -Dişeti pigmentasyonu: Herhangi bir yaralanma sonucu ya da doğal olarak dişetlerinde farklı renkte bölgeler olabilir. Eğer gülme sırasında bu renklemeler gözüküyor ise bunların da göz önünde bulundurarak ideal gülüş için laserle yapılan peelink işlemiyle ortadan kaldırmaktayız.Sonrasında estetik uygulamalar  yapılmaktadır.

 

     

 


Site İçeriğinde Bulunan Bilgiler, Bilgilendirmek İçindir. Bu Bilgilendirme,
Kesinlikle Hekimin Hastasını Tıbbi Amaçla Muayene Etmesi veya Tanı Koyması Yerine Geçmez.