Free CSS Navigation Menu Designs 1 at exploding-boy.com
H İ Z M E T L E R İ M İ Z Free Menu Designs - e-lusion.com
DAHA ÇOK SAĞLIKLI BİR HAYATA............................... Tel:+90(462)7217887....


               ESTETİK  DİŞHEKİMLİĞİ
                

                 Estetik; yapılan işte doğal olanı taklit etme yada yapılan işin doğalla uyumlu olmasını sağlamak ve eseri dışardan bakıldığında göze çarpmayan duruma getirme sanatıdır.
Günümüzde dişler yüz estetiğinin önemli tamamlayıcı unsurlarından biri olarak kabul edilmektedir.Bir insanla ilk karşılaştığımızda ilk dikkatimizi çeken yer gözleridir.Ama gözlere 4-5 saniyeden fazla bakamazsınız.Sonra yavaş yavaş dikkatiniz kişinin ağzına kaymaya başlar.Burada önemli olan mümkün olduğunca, dışarıdan İlk bakışta yeni yapıldığı anlaşılmayan çok büyük,çok beyaz,fırlak tavşan dişler değil ,çok uzaktan bakıldığında bile diş estetiği geçirdiği belli olmayan,ben porselenim diye bağırmayan dişler tasarlanmalıdır. Diğer insanlar tarafından farkedilmeyen kişinin yüzüyle bütünleşmiş dişlerin yapılmış olması  esastır.                 Kişiler gülüşlerinden rahatsızlık duysalar bile güçlü ve sağlıklı dişlerini kestirip, küçültüp, tam kronlar yapılmasını istemeyebilirler. Ancak teknoloji son yıllarda bu konuda büyük adımlar attı. Diş beyazlatma ajanlarının  keşfi  ve  yine  bu alanda beyazlatma için üretilmiş özel ışık kaynakları  ve  en önemlisi  laserle  biz diş hekimleri  dişlerin renklerini  yarım saatlik uygulamalarla beyazlatabilmekteyiz.Bir diğer  önemli buluşlardan  biri de dişe yapıştırma sistemlerinin geliştirilmesi oldu.Dişhekimlerinin elini rahatlatan en önemli buluşlardan biri , dişe artık daha güçlü yapışabilmemizdir.Bu sayededir ki; artık gerekmedikçe dişlerin kesilip küçültültülerek tedavisi yerine.’’ Yapıştırma sistemleri sayesinde porselen veya kompozit kaplamalar diş üzerine başarılı bir şekilde konarak uygulanmaktadır.Bazen hiç aşındırmadan ,bazense minimal aşındırmalarla  ‘‘0.3 milimetre yani tırnak kalınlığındaki porselen yaprakları, istediğimiz, renk, şekil ve formda işleyip hastanın dişinin üzerine yapıştırılabilmekteyiz.Bu  esasında sektörümüz adına  müthiş bir  buluştur. Gülüşlerini daha ekonomik dizayn ettirmek isteyenler için de kompozit rezin  (beyaz  ışınlı  dolgu materyalleri) maddeler kullanılabilmektedir.Seramiklere göre daha az dayanıklı olan diş rengindeki kompozit rezin  malzeme, özel ışıklarla aynı seansta ağız içinde sertleştirilmekte. Bunun bir avantajı ise tüm işlemlerin aynı seansta tamamlanabilmesidir.

 

 

 


               
Şu bir gerçek ki;herkes daha hoş,daha genç ve daha iyi görünmek istemektedir. Dişhekimliğindeki bu gelişmeler beraberinde  insanlarında dişhekimlerinden beklentilerini değiştirmeye başlamıştır.Eskiden dişhekimine dişi ağrıdığı için mecburiyetten giden insanlar,bugün  kendileri estetik uygulamaları yaptırmak için dişhekimine isteyerek  gitmeye başlamışlardır.
Estetik diş hekimliğindeki gelişmelerle bugün hertürlü diş sorunu giderilebilmektedir.Böylece daha hoş ve daha genç gülüşler elde edilebilmektedir.
Dişler ve dişetlerinde yapılan girişimlerle gülümseme,yeniden dizayn edilebilmektedir. Diş estetiğinde asıl önemli olan ,dişler yapıldıktan sonra’Aaa sen dişlerini yaptırmışsın’ değil;’yüzünde hoş bir değişim var’ dedirtmesidir.Dişlerin , yüzde ön plana çıkmaması .Hastanın yüzüne,fiziğine uygun olması gerekir.Bunu sağlamanın en etkin yolu da; kendine has kuralları olan gülüşün bu kurallarına sadık kalarak diş estetiği yapmaktır .Diş estetiğinde İşte bu kurallar hastaların kendilerine has özellikleriyle bağdaştırılabildiği ölçüde ; doğru ve doğal bir gülümseme ortaya çıkmaktadır;
Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, size özel ideal gülüşünüzü yenilemektir. Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşü planlamaktır.

Gülümsemenin kendine özgü kuralları(gülüş tasarımı)

 
Gülümsemenizi etkileyen birtakım faktörler  vardır.Bunlar;

-yaş
-cinsiyet
-dudaklar
-diş etleri
-dişlerdeki hafif çapraşıklıklar
-dişlerdeki şekil ve renk bozuklukları
-diş aralarındaki açıklıklar
-dişlerin boylarındaki kısalıklar
-dişlerin boylarında oluşan kırılmalar
-yüz şekliniz

Site İçeriğinde Bulunan Bilgiler, Bilgilendirmek İçindir. Bu Bilgilendirme,
Kesinlikle Hekimin Hastasını Tıbbi Amaçla Muayene Etmesi veya Tanı Koyması Yerine Geçmez.